Planujesz naukę do matury z biologii?

Nie wiesz od czego zacząć, a matura z biologii przeraża Cię? Mamy dla Ciebie kilka rad, które na pewno pomogą Ci w nauce do matury.

Po pierwsze zacznij od tematyki – zakresu matury z biologii na poziomie podstawowym oraz zakresu matury z biologii na poziomie rozszerzonym, który sprawia Ci najwięcej problemów, lub z której pamiętasz najmniej informacji. Pamiętaj na maturze z biologii wymagana jest od Ciebie wiedza teoretyczna jak i jej wykorzystanie w zadaniach. Postaraj się podzielić zakres materiału do matury z biologii który musisz powtórzyć na mniejsze działy – to pozwoli Ci lepiej usystematyzować wiedzę.

Załóżmy, że potrzebujesz powtórzyć materiał dotyczący botaniki. Rozplanuj pracę w czasie – stwórz sobie plan działania!

Proponujemy następujący grafik pracy:
  • Sugerujemy powtórzyć materiał z zakresu budowy i funkcjonowania komórki roślinnej.
  • Budowa i funkcje tkanek roślinnych.
  • Teorie tłumaczące powstawanie powstanie organów roślinnych np. teoria telomowa, hipotezy dotyczące wyjścia roślin na ląd.
  • Powtórz wiadomości dotyczące glonów.
  • Szybka maturalna powtórka z mszaków – pamiętaj to rośliny z przewagą gametofitu!
  • Sugerujemy zająć się powtarzaniem materiału o paprotnikach.
  • Dobrym pomysłem byłoby rozpoczęcie powtórki z roślin nasiennych.
Spróbuj zrobić swoje własne notatki do matury z biologii– pisanie pozwoli Ci zapamiętać więcej informacji i oczywiście pamiętaj o rozwiązywaniu zadań po poszczególnych działach. Niestety nie zawsze jest to łatwe i przyjemne dlatego warto skorzystać z pomocy korepetytora, który pomoże Ci zmierzyć się z zadaniami maturalnymi z biologii. To potrafimy robić najlepiej!!! Zatem serdecznie zapraszamy do współpracy w zakresie korepetycji z biologii.
Zapewniamy solidne przygotowanie do matury! Indywidualne korepetycje dla kandydatów na medycynę, farmację, weterynarię i pozostałe kierunki biologiczno-przyrodnicze.
Przygotowanie do bieżących zajęć szkolnych (i akademickich) Przygotowanie do egzaminów, testów, sprawdzianów. Nadrobienie zaległości, opanowaniu bieżącego materiału oraz odrobieniu pracy domowej.
Pomoc na wszystkich poziomach nauczania (szkoła podstawowa, gimnazjum, szkoła średnia, uczelnia wyższa), usystematyzowanie wiadomości, powtórka przed testem, klasówkami.