Planujesz naukę do matury z biologii?

Nie wiesz od czego zacząć, a matura z biologii przeraża Cię? Mamy dla Ciebie kilka rad, które na pewno pomogą Ci w nauce do matury.

Po pierwsze zacznij od tematyki – zakresu matury z biologii na poziomie podstawowym oraz zakresu matury z biologii na poziomie rozszerzonym, który sprawia Ci najwięcej problemów, lub z której pamiętasz najmniej informacji. Pamiętaj na maturze z biologii wymagana jest od Ciebie wiedza teoretyczna jak i jej wykorzystanie w zadaniach. Postaraj się podzielić zakres materiału do matury z biologii który musisz powtórzyć na mniejsze działy – to pozwoli Ci lepiej usystematyzować wiedzę.

Załóżmy, że potrzebujesz powtórzyć materiał dotyczący botaniki. Rozplanuj pracę w czasie – stwórz sobie plan działania!

Proponujemy następujący grafik pracy:
  • Sugerujemy powtórzyć materiał z zakresu budowy i funkcjonowania komórki roślinnej.
  • Budowa i funkcje tkanek roślinnych.
  • Teorie tłumaczące powstawanie powstanie organów roślinnych np. teoria telomowa, hipotezy dotyczące wyjścia roślin na ląd.
  • Powtórz wiadomości dotyczące glonów.
  • Szybka maturalna powtórka z mszaków – pamiętaj to rośliny z przewagą gametofitu!
  • Sugerujemy zająć się powtarzaniem materiału o paprotnikach.
  • Dobrym pomysłem byłoby rozpoczęcie powtórki z roślin nasiennych.
Spróbuj zrobić swoje własne notatki do matury z biologii– pisanie pozwoli Ci zapamiętać więcej informacji i oczywiście pamiętaj o rozwiązywaniu zadań po poszczególnych działach. Niestety nie zawsze jest to łatwe i przyjemne dlatego warto skorzystać z pomocy korepetytora, który pomoże Ci zmierzyć się z zadaniami maturalnymi z biologii. To potrafimy robić najlepiej!!! Zatem serdecznie zapraszamy do współpracy w zakresie korepetycji z biologii.